Forum zeus joteste pierwszymilion Strona Główna zeus joteste pierwszymilion
forum o Zeusie, Joteste i Pierwszym Milionie
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pierwszy Milion - To my jesteśmy tą siłą

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum zeus joteste pierwszymilion Strona Główna -> Hyde Park
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrek
Gość





PostWysłany: Czw Lut 19, 2009 23:20    Temat postu: Pierwszy Milion - To my jesteśmy tą siłą Odpowiedz z cytatem

siema Zeus i wszyscy forumowicze

numer "To my jesteśmy tą siłą" znalazłem na YT i w komentarzach znalazłem informacje o samplu. sprawdziłem i wydaje się to prawdą: Angela Mccluskey - It's been done. dlaczego samplowałeś tak nowy numer...?myślałem, że wiesz o co chodzi w samplingu. jeżeli się mylę, bo istnieje możliwość, że Angela Mccluskey nagrała cover, to proszę o sprostowanie. pozdro
Powrót do góry
Reklama






Wysłany: Czw Lut 19, 2009 23:20    Temat postu:

Powrót do góry
Denior



Dołączył: 31 Gru 2008
Posty: 41
Skąd: ze wsząd

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 18:41    Temat postu: Re: Pierwszy Milion - To my jesteśmy tą siłą Odpowiedz z cytatem

piotrek napisał:
dlaczego samplowałeś tak nowy numer...?myślałem, że wiesz o co chodzi w samplingu.


Zeus chyba nie jest autorem bitu, tylko Slawek z Phhr.
_________________
"Przybywamy, by ukraść hiphop, cede, tasmy, dividi, wosk i wszystko, kazdy nośnki spakuje do torby, koleś wszystko zapierdole na pólki sobie"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
administrator



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 1107
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią Lut 20, 2009 19:46    Temat postu: Re: Pierwszy Milion - To my jesteśmy tą siłą Odpowiedz z cytatem

Witam, oto cytat z Wikipedii:

"Samplowanie (ang. sampling) – użycie fragmentu wcześniej dokonanego nagrania muzycznego, zwanego samplem jako elementu tworzonego utworu przy użyciu specjalnego instrumentu zwanego samplerem (lub komputera)."

Czy Ty wiesz o co chodzi w samplingu? Oznacza to po prostu używanie próbek zaczerpniętych z cudzych kompozycji. Nie istnieje określona reguła wyznaczająca sztywne ramy czasowe powstania utworów z których producent może samplować. Nie ma też znaczenia z czego samplujesz: z płyty winylowej, z kasety czy z dźwięku pochodzącego z głośnika telewizora.

Sampel w tym podkładzie, którego zresztą autorem jestem ja, nie PHHR, pochodzi faktycznie ze wspomnianego utworu autorstwa Angeli McCluskey. Użyłem tego sampla z dwóch powodów:

1. Nie jest to mainstreamowa artystka a bardzo mi się spodobało to co robi i po prostu, spodobał mi się sampel a konkretnie barwa głosu wokalistki. Zresztą, spojrzałem na te komentarze i nie wiem czy "na pętli" traktować jako slangowe określenie źródła sampla czy tez zarzut że to loop, ponieważ jeśli to drugie, zapewniam, że to nie jest loop. Sampel jest pocięty.

2. Do całego projektu (płyty) podchodziłem na luzie i spontanicznie - tak też powstał bit i numer. Jak się okazało - projekt zawisnął w martwym punkcie i nie ma nawet statusu nielegala...

Bardzo rzadko, szukając sampli, wogóle wychodzę poza lata 60-te i 80-te
a jeszcze rzadziej używam takich próbek. To akurat wyjątek od reguły Wink Fakt, że w tym przypadku akurat pojechałem po bandzie Wink

Muzyka daje Ci możliwość bycia kreatywnym. Nie ciśnieniuj się tak z powodu zasady, którą ustanowił ktoś, kto po prostu wymyślił sobie, że poza jakieś lata nie można wychodzić samplując Wink Kiedyś samplowało się rzeczy praktycznie AKTUALNE bo, jak wiesz, rap nie powstał pięć lat temu.

Pozdrawiam.
Zeus.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama






Wysłany: Pią Lut 20, 2009 19:46    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum zeus joteste pierwszymilion Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

zeus joteste pierwszymilion  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group